Ako vzniklo Sám sebe trénerom?

Všetko to začalo myšlienkou vytvoriť diár pre koniarov.

Každý rok som hľadala diár, v ktorom by bolo možné spájať moje pracovné, osobné, jazdecké plány, zapisovať prehľad práce s koňmi, žiakmi, pokroky, úlohy, atď. V každom dostupnom diári mi niečo chýbalo, a tak mi raz môj muž povedal: „A prečo si teda nevyrobíš vlastný?“ Odvtedy už uplynuli takmer 2 roky. Bolo nesmierne ťažké vymyslieť diár, ktorý by spĺňal všetky moje očakávania a hlavne zostal JEDNODUCHÝ a PREHĽADNÝ. Veľa vecí, ktoré som v diári túžila mať, museli byť vyškrtnuté, lebo inak by to nebol diár, ale hotový román. Potrebovala som teda nájsť spôsob, ako diár dopĺňať bez toho, aby mal tisíc strán.

Dlho som zápasila s myšlienkou, či zrovna ja mám „právo“ písať niečo pre druhých. Nie som žiadny profi jazdec. Pri koňoch som ale takmer celý môj život. Vždy potrebujem poznať zmysel a pravý význam všetkého. Rozhodne sa nikdy neuspokojím s vysvetlením: „Lebo tak sa to má robiť.“ Nikto nemá monopol na pravdu, ale od každého sa dá niečo naučiť. A preto som si povedala, že možno aj moje vedomosti, skúsenosti a spôsoby, budú pre niekoho prínosom.

Celý tento projekt je ešte len na začiatku, učím sa za behu, objavujem a skúšam. Verím, že do budúcna sa mi podarí zrealizovať aj ďalšie plány. A hlavne verím, že tento blog a celý projekt Sám sebe trénerom bude inšpirovať a motivovať na ceste stať sa lepším koniarom a jazdcom.

Netvrdím a nikdy ani tvrdiť nebudem, že mám správne odpovede. Našla som si už svoju cestu, ktorá mi funguje. Ak sa budete pýtať, ktorý konkrétny smer alebo prístup ku koňom je ten pravý, moja odpoveď bude diplomatická: „Ten, ktorý vedie k vzájomnej úcte, rešpektu a porozumeniu.“

Diár ambiciózneho jazdca 2019

Ktorý smer alebo prístup ku koňom je správny: „Ten, ktorý vedie k vzájomnej úcte, rešpektu a porozumeniu.“

Odkiaľ sa vzal názov: „Sám sebe trénerom?“

Cieľom Sám sebe trénerom je poskytovať komplexný pohľad na jazdenie a život s koňmi. Akými jazdcami budete záleží hlavne na vás. Jazdenie nie je iba o sadnutí na koňa, ale odzrkadľuje sa v ňom celý život- váš a vášho koňa. Byť jazdcom a koniarom je životný štýl aj cesta osobného rozvoja. Tak buďte sami sebe dobrými trénermi.

Pomáham jazdcom začínajúcim aj pokročilým, s vlastným koňom aj bez neho, na ich ceste jazdeckým a konským svetom. S koňmi pracujem už 14 rokov, ale pri koňoch som snáď odjakživa. Spolu so sestrou máme vlastnú stajňu, jazdeckú školu aj e-shop s jazdeckými potrebami. Ako jedny z mála na Slovensku sme sa začali venovať výuke detí už od 4 rokov. Mojím cieľom vždy bolo naučiť jazdcov vnímať koňa, ale aj rozvíjať sa osobnostne. Jazdenie totiž nie je len o správnych pomôckach, ale najmä o práci na sebe, uvedomovaní si svojho tela, mysle a pocitov.  Viac sa o mne môžete dozvedieť tu. >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.